Visu Pirma, Jo Pasirodymo Data M

Žinoma, jog jo paties elgesys ir menami ryšiai su velniu sunkiai tepadejo išsaugoti jo tikruju darbu galima verte. Jau m. Butent šiuo formatu ji pasieke Anglija ir Marlowe. Visu pirma, jo pasirodymo data m.

Tai taip pat – moderniosios Europos pradžia, kurioje iškyla modernusis žmogus, iš pirmo žvilgsnio labiau išpruses, turintis daugiau galimybiu mokytis ir šviestis, susipažinti su platesniu ji supanciu pasauliu, bet tuo paciu metu – nelaimingas ir ikalintas savojo pažinimo realybes remuose. Su tokiu Faustu ir susitinkame Goethes kurinyje.

Butent pažinimui, pasaulio istorijai per filosofija, psichologija ir kitus mokslus rašytojas paskiria visa antraja, daugumai skaitytoju mažiau pažinta, tragedijos dali, pirmojoje iškeldamas daug klausimu apie žmogaus proto pasiekimu vertes. Kaip tik tuo metu, kai Faustas ima abejoti savo mokslinio darbo verte, susimasto apie jo tuštybe ir atsisuka i magija, Mefistofelis atranda savo pasirodymui tinkama meta.

Kita vertus, susitikimas ir sandoris su velniu visuomet randa savo idealu momenta, o kas gali buti geriau nei mirties išgastis, mirtingojo suvokimas, jog nepaisant visu gyvenimo pasiekimu, jo jau laukia ta pati baigtis? Tai – puikesnis nei bet koks kitas paskatinimas manyti, jog alternatyvu viliojanciam pasiulymui nera, arba jos – žymiai prastesnes.

Ir taip iš mokslo, dvasios ir proto pasaulio Faustas yra itraukiamas i žemiškaji karnavala, kur jis gali išnaudoti visa savo fizini buvi, pažinti pojuciu pasauli, svajoti ir sulaukti mistiškojo meiles jausmo. Atrodytu, Mefistofelis pasiulo idealu sprendima – absoliucia daktaro gyvenimo priešingybe, kurioje atsiranda vietos ir žaviajai Margaritai.

Butent šis personažas, pasak daugelio tyrinetoju, atsiduria Gounod demesio centre. Nekaltybe, žlugimas ir atsivertimas – dramatiška tyros, pažeidžiamos dvasios metamorfozes istorija tampa operos centru. Gounod Margarita nera heroje, o labiau vaikas, vienodai priimantis ir malonius daktaro Fausto komplimentus, ir gražiasias brangenybes. Ateidama iš gana uždaros mažo miestelio aplinkos, brolio laikoma tikriausiu angelu, savo sieloje ji nešiojasi tik tikriausias mažos mergaites fantazijas ir nejausdama jokios kaltes pasineria i pirmaja meiles patirti.

Butent del to, Margaritai sužinojus apie demoniškaja Fausto dali, ji patenka i tragiška dilema: susiduria religinis atsidavimas, nuodeme ir jos iškankinta siela. Žinoma, operoje ivykstanti staigi Margaritos apoteoze artimesne kompozitoriu valdžiusiems religiniams isitikinimams, nei brandžiam dramaturginiam sprendimui. Vis delto nors dažnai ir kaltintas Goethes istorijos sumenkinimu, kuria iš tiesu gana laisvai interpretavo, prancuzu kompozitorius sugebejo sukurti viena populiariausiu Fausto istorijos variaciju.

Net ir pats vokieciu literaturos šedevras iki šios dienos yra ypac retai statomas pilnu variantu. Dažniausia renkamasi inscenizuoti tik pirmaja tragedijos dali. Ji sukure režisierius Eimuntas Nekrošius. Nors ir daugiau demesio sutelkes i meiles istorija, jaunos merginos auka, o tamsu ir savitos išminties kupina Mefistofeli išnaudojes patraukliausiems muzikiniams numeriams, Gounod taip pat užduoda svarbu pasirinkimo ir ne igyvendinamu svajoniu kainos klausima.

Nesvarbu, ar tai pirmasis, mokslui dedikuotas, vienišas daktaro gyvenimas, ar i nevaržoma paleistuvyste nukreipta Mefistofelio pasiulyta gerove – šiu abieju variantu pasekmes tiesiogiai priklause nuo Fausto savanaudiško pasirinkimo. Goethe išgelbejo Fausta ir antrojoje tragedijos dalyje leido jam susipažinti su didžiuoju pasaulio vaizdu.

Retas iš musu nera bent karta girdejes Fausto vardo ar jo legendines istorijos, o daugelis Rugsejo pabaigoje viso pasaulio žiniasklaida apskriejusi žinia apie tobula laikytos šeimos, Likus mažiau nei savaitei iki lapkricio 30 – gruodžio 3 d. Belaukdamas i sales sugrižtancios publikos, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Po to, kai koronavirusas nusineše Kauno valstybinio choro meno vadovo ir vyr.

Kulturos ministerijoje Vilniuje pirmadieni paskelbti šeši šiu metu Nacionaliniu kulturos ir Lietuva pagal sergamuma koronavirusu yra trecia Europoje, o didžiausias židinys cia liepsnojo Situacija Lietuvoje blogeja, o artejancios šventes neramina ne tik epidemiologus.

Kad situacija Jei paklausite manes, kas apsprendžia jog daiktas jau nebemadingas ir tapo antitrendu, atsakysiu Kiekvienam yra teke susidurti su nerimu ar baime – tai iprasta žmogaus reakcija i pavojingas Vyriausybe pirmadieni nuo treciadienio sugriežtino karantino salygas ir pratese ji iki metu Kiek daug viešoje erdveje mediku prašymu gelbeti žmoniu gyvybes, laikytis rekomendaciju, Pirmadieni paviešintoje Ingridos Šimonytes Vyriausybes programoje numatoma ilgainiui pereiti prie Nuo akciju daliu iki scenariju rašymo kursu – štai keletas ideju, galinciu šiais metais Išbandyk Delfi Plius!

Edgaras Montvidas – Faustas.

Pirmas menuo – 1 Eur. Kultura Naujienos. Nuoroda nukopijuota. Vasario dienomis Kongresu rumuose ji iškels nemirtingaji klausima: ka paaukotum del savo svajones? Edgaras Montvidas – Faustas. Norint atrakinti cilindra reikia, kad atitiktu rakto apatines bei šonines išpjovos, priešingu atveju cilindras blokuojasi trijose vietose rakinant pilna laipsniu rakto apsukima.

S-PRO skandinaviško tipo spyna Tai pigiausia rinkoje kokybiška skandinaviška sarvo duru spynos su Europos gamintojo korpusu Nemef. S-PRO cilindras yra sarvo duru spynos nuo pragrežimo grudinto plieno elementais. Pasiteiravimo forma. Šarvuotu duru galerija.